خانه / اخبار / خودروی برقی لامبورگینی با قابلیت خود-بازساز رونمایی شد

خودروی برقی لامبورگینی با قابلیت خود-بازساز رونمایی شد

خودروی برقی لامبورگینی، مدل Terzo Millennio کانسپت زمانی پدید می آید که دانشگاه MIT وارد بازی خودروها شود.

خودروی برقی لامبورگینی، مدل Terzo Millennio، نسل بعدی خودروهای لامبورگینی می توانند مانند باتری هایی بسیار قدرتمند عمل کرده و خود را بازسازی کنند.

کمپانی لامبورگینی، در روز دوشنبه،  برای اولین بار،  مدل مفهومی خودروی برقی لامبورگینی Terzo Millennio (هزاره ی سوم) را در کنفرانس EmTech کمبریج در ماساچوست معرفی کرد. خودروی مذکور نتیجه ی 12 ماه تلاش از یک همکاری سه ساله بین خودروسازان و موسسه ی تکنولوژی ماساچوست است.

درست مطابق با رسوم لامبورگینی، این خودرو نیز از طراحی بی نظیری برخوردار بوده و علامت تجاری Y در پشت خودرو خود نمایی می کند. به نظر میرسد که شیشه ی جلو از بالا تا انگشت پای راننده آمده و بدنه ی خمیده ی رو به پایین این خودرو به صورت برآمدگی بر روی جاده به نظر می رسد.

اما بیشتر جنبه های قابل توجه این خودرو نا محسوس هستند- البته نه به این دلیل که وجود ندارند.

لامبورگینی در نظر دارد ابرخازنهایی تولید کرده و به وسیله ی آن سرعت و انرژی مورد نیاز برای یک ابرخودرو را فراهم آورد، البته به گونه ای که امکان استفاده از آن در تمام مدل های خودروهای برقی میسر باشد. باتری های لیتیوم یونی در خودروهای الکتریکی امروزی انرژی کمتری تولید می کنند و در نتیجه مکررا نیاز به شارژ دارند، چرا که این باتری ها به واکنش های شمیایی وابسته اند. این در حالی است که ابرخازن ها انرژی را به صورت فیزیکی ذخیره کرده و مانند باتری های لیتیومی گرما ایجاد نمی کنند، البته تا کنون چنین قدرتی ارائه نکرده اند. در حال حاضر این تکنولوژی در عملکردهای محدودی از خودروهای هیبرید استفاده می شود که از میان آن ها می توان به حرکت مجدد موتور متوقف شده اشاره کرد.

میرشیا دینکا، استادیار شیمی دانشگاه MIT، که مسئولیت یکی از دو آزمایشگاه مربوط به خودروسازی را بر عهده دارد، می گوید: “بسیاری از نوآوری هایی که امروزه راه خود را به خودروهای مصرفی باز کرده اند از چیزهایی مثل فرمول 1 و ابر خودرو آغاز شده اند،” او افزود: ” من فکر میکنم اگر لامبورگینی_و البته ما_ به این وعده ی خود عمل کنیم، حمل و نقل در آینده بسیار جالب خواهد بود.”

لامبورگینی همچنین تمایل دارد ابرخازن ها را از پنل های فیبر کربنی ایجاد کند، این پنل ها در ساخت بدنه ی خودروی برقی لامبورگینی مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین Terzo Millennio از بدنه ی خود انرژی می گیرد. به بیان دیگر: این خودرو به خودی خود باتری است.

این مفهوم، علاوه بر این، خودرویی را وعده داده است که قادر است به صورت مداوم بر شرایط ساختار خود نظارت داشته و هر گونه ضربه و خراشیدگی را شناسایی کند. میکرو کانال های موجود در بدنه ی فیبر کربنی این خودرو شامل “درمان های شیمیایی” است که به صورت خودکار خراش های موجود در بدنه را تعمیر کرده و از اضافه شدن آن جلوگیری می کند.

فرای تمام این موارد، شرکت مذکور موتورهای الکتریکی درون سیستمی تولید خواهد کرد که نیاز به وجود یک موتور بزرگ را در خودرو از بین می برد.

استفانو دومنیکالی، رئیس و مدیر اجرایی ارشد کمپانی لامبورگینی می گوید: “همکاری با MIT برای دیپارتمان تحقیق و توسعه ی ما، یک فرصت استثنایی در کاری است که لامبورگینی در آن مهارت دارد- یعنی بازنویسی قوانین ماشین های اسپرت.”

لامبورگینی در سال 1960 در سنت آگاتا بولونس ایتالیا شروع به کار کرد، یعنی زمانی که Ferruccio Lamborghini، سازنده تراکتور که یک صنعتگر ثروتمند بود، تصمیم گرفت تا از فراری پیشی گیرد. امروزه این شرکت بخشی از Volkswagen AG است، و قیمت اتومبیل هایش از 200،000 دلار شروع می شود. در مورد خودروی برقی لامبورگینی Terzo Millennio هیچ راهنمای قیمت و جدول زمانی ای ارائه نشده است؛ بنابراین تا سالها یک نمونه ی تولید شده از این خودرو در دست نخواهد بود. با این حال، می توان فهمید که مقرون به صرفه بودن مفهومی نیست که لامبورگینی به دنبال آن باشد.

 

منبع: http://governorswindenergycoalition.org

خودروی برقی لامبورگینی با قابلیت خود-بازساز رونمایی شد
4.5 (90%) 10 votes

درباره Shahab Ranjbar

کارشناس برق الکترونیک و MBA در مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی.

همچنین مطالعه کنید

هیوندای آیونیک الکتریکی 2017 (EV) – نقد و بررسی

هیوندای آیونیک وارد بازار شد و پس از مطلب آشنایی با هیوندای آیونیک که بیشتر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =