خانه / اخبار / ب ام و ، مدل هایی EV و هیبرید از تمامی مدل خودروهای خود ایجاد خواهد کرد

ب ام و ، مدل هایی EV و هیبرید از تمامی مدل خودروهای خود ایجاد خواهد کرد

ب ام و این تلاش را از یک مینی کوپه­ ی الکتریکی و کراس اوور X3 EV آغاز کرده است.

ولوو تنها خودروسازی نیست که در تلاش است تمام خط تولید خود را برقی کند. گروه ب ام و نیز چنین هدفی دارد.

گروه ب ام و که شامل خودروهای Mini و BMW می شود، اخیراً اعلام کرد که در نظر دارد تمام برند ها و مدل های زیر پرچم خود را الکتریکی کند. شرکت، موتورهای بنزینی را حذف نکرده، بلکه این موتور های بنزینی در کنار مدل های باتری- برقی خواهند ماند و به پلاگین های هیبریدی که در کنار انواع خودروهای بنزینی استاندارد ارائه می شوند، کمک خواهند کرد.

هدف ب ام و در آغاز تولید نسخه ی برقی خودروهای موجود است. این شرکت در مراحل بعد قصد دارد که به تدریج خودروهای بنزینی، EV، و PHEV را در یک خط مونتاژ کند.

این برنامه ی بلندپروازانه با تولید خودروی هیبریدی پلاگین i8 Roadster در سال 2018 آغاز می شود. در ادامه، یک خودروی Mini تمام برقی تولید خواهد شد، که BMW آن را نوعی از Mini Hardtop سه در، نامیده است. این خودرو در سال 2019 تولید خواهد شد؛ در ادامه، یعنی در سال 2020، کراس اوور ب ام و  X3برقی-باتری ای نیز تولید می شود. در ادامه شرکت ب ام و  Next را تولید می کند، این سفینه­ ی برقی شباهت بسیاری با طرح مفهومی Vision Next 100 خواهد داشت.

این خودروها در آینده­ی کمپانی ب ام و بسیار اهمیت دارند. گروه BMW انتظار دارد که این خودروهای الکتریکی شده (شامل EV ها و PHEV ها) بین 15 تا 25 درصد خطوط تولید شرکت را در بر بگیرند. دقیقا به همین دلیل است که شرکت می خواهد تمام این خودروهای را در یک کارخانه تولید کند- ب ام و تجربه ی کار تولیدی در حجم بالا را دارد، بنابراین باید حداکثر تلاش خود را کرده تا سهم بیشتری از این بازار توسعه نیافته (نا بالغ) را در دست گیرد.

گروه ب ام و اولین شرکتی نبود که بیانیه ای این چنینی اظهار کرد. پیش از آن، شرکت ولوو در اوایل جولای اعلام کرد که تمایل دارد تمام خطوط تولید خود را الکتریکی کند. ولوو معتقد است که نسخه ی EV، و PHEV انواع خودروهایش را تا سال 2019 ارائه خواهد کرد. اگرچه ب ام و همچنان به تولید خودروهای تمام بنزینی خواهد پرداخت، ولوو در نظر دارد، اطمینان حاصل کند که تمام خودروهایی که بعد از سال 2019 فروخته خواهند شد، درجاتی از امکانات الکتریکی را خواهند داشت (به غیر از مدل های قبلی تا زمانی که در خط تولید هستند).

 

منبع: cnet.com

شهاب رنجبر

ب ام و ، مدل هایی EV و هیبرید از تمامی مدل خودروهای خود ایجاد خواهد کرد
Rate this post

درباره Shahab Ranjbar

کارشناس برق الکترونیک و MBA در مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی.

همچنین مطالعه کنید

توسعه ی آنود باتری های لیتیوم یونی به وسیله ی مواد اولیه ی جدید

باتری هایی که امروزه استفاده می کنیم به زودی ارزانتر، کوچک تر و سبک تر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =