خانه / اخبار / پکن 70 هزار تاکسی را با خودروهای برقی برای مبارزه با آلودگی هوا جایگزین خواهد کرد

پکن 70 هزار تاکسی را با خودروهای برقی برای مبارزه با آلودگی هوا جایگزین خواهد کرد

امروزه محبوبیت خودروهای برقی نزد شرکت های حمل و نقل مثل تاکسیرانی ها به سرعت در حال افزایش است. این شرکت ها از کمتر شدن مصرف سوخت و کاهش هزینه های نگهداری سود می برند، همچنین دولت چین هم به دنبال فرصت هایی برای کاهش آلودگی هوا در مراکز شهرها و مکان های پرجمعیت است که از طریق حضور این تاکسی ها می تواند به هدف خود برسد.

پکن، شهری که یکی از مهم ترین شبکه های حمل و نقل و تاکسیرانی در جهان را داراست، به تازگی برنامه های شهرداری مبنی بر تعویض تمامی تاکسی های خود با خودروهای برقی را رسانه ای کرده است. این تغییرات همین امسال به شروع خواهند شد و تمامی تاکسی هایی که به تازگی به ناوگان تاکسیرانی اضافه شده اند نیز، به گفته ی روزنامه ی کسب و کار ملی، الکتریکی خواهند بود:
“بر اساس پیش نویس برنامه ی کنترل آلودگی هوای پکن، تیانجین، هبی و اطراف آنها، تمامی تاکسی های تعویضی و یا جدید در در شهر پکن در سال 2017 از بنزینی به برقی تبدیل خواهند شد.”

20 میلیون شهروند ساکن در پکن از طریق 70 هزار تاکسی در شبکه ی تاکسیرانی تحت پوشش قرار گرفته اند. انتظار می رود تعویض کلیه این خودروها در حدود 9 میلیارد یوان (4 هزار و 900 میلیارد تومان) هزینه در بر داشته باشد. بعد از اعلام این خبر، قطعاً کمپانی های خودروسازی زیادی برای به دست آوردن هرچه بیشتر سهم بازار دست به کار خواهند شد تا از این فرصت به دست آمده نهایت بهره را ببرند. اما این تنها شرکت های خودروی برقی ساز نیستند که از این اوضاع سود می برند بلکه برای شهروندان پکن نیز که تقریباً به طور دائم در معرض آلودگی هوای کشنده و خطرناک هستند، در درازمدت سودمند خواهد بود.

درحالی که پکن بزرگترین شهری خواهد بود که چنین قوانینی برای شبکه تاکسیرانی خود وضع کرده اما تنها شهر در چین نیست. قبلاً شهرداری های شنژن و تائیوان نیز قوانین مشابهی وضع کرده اند. دوسلت چین هم سرمایه گذاری بسیار گسترده ای در زمینه ی وسایل نقلیه الکتریکی کرده است.

علاوه بر اینها، چین به بزرگترین بازار خودروهای برقی جهان تبدیل شده است. تنها در سال 2016 وسایل نقلیه برقی در چین دوبرابر شدند و به عدد 600 هزار خودرو رسیدند که از ایالات متحده یا کل اروپا نیز بیشتر است. برای حفظ این رهبری بازار، محدودیت ها و موانعی که قبلاً برای خودروسازان وجود داشت نیز برداشته شدند تا خودروسازان بتوانند راحت تر به تولید خودروهای برقی رو بیاورند.

 

ترجمه: شهاب رنجبر

پکن 70 هزار تاکسی را با خودروهای برقی برای مبارزه با آلودگی هوا جایگزین خواهد کرد
Rate this post

درباره سلیمانی

گرافیست و طراح وب سایت

همچنین مطالعه کنید

توسعه ی آنود باتری های لیتیوم یونی به وسیله ی مواد اولیه ی جدید

باتری هایی که امروزه استفاده می کنیم به زودی ارزانتر، کوچک تر و سبک تر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =