خانه / اخبار / تویوتا و مزدا درحال ساخت کمپانی جدیدی برای توسعه‌ی خودروهای الکتریکی هستند

تویوتا و مزدا درحال ساخت کمپانی جدیدی برای توسعه‌ی خودروهای الکتریکی هستند

تویوتا و مزدا قصد دارند EVهای آتی را برپایه‌ی پلتفرم پریوس آغاز کنند.

 

هر روزه خودروسازی‌های بیشتری درحال همکاری با یکدیگر هستند تا برای عصر خودروهای الکتریکی آماده شوند. تویوتا و مزدا، دو کمپانی بعدی هستند که به شرکت Denso می‌پیوندند تا کمپانی جدیدی برای توسعه‌ی تکنولوژی خودروهای الکتریکی تشکیل دهند.

این توافق امروز منتشر شد (۲۸ سپتامبر)؛ تقریبا یک ماه بعد از اینکه تویوتا اعلام کرد لازمه‌ی آن ۵ درصد از سهام مزدا است تا هردو، خودروهای الکتریکی و تحقیق و توسعه‌ی لازم را به همراه استراتژی‌های دیگر آن دنبال کنند. کمپانی جدید، Common Architecture Spirit Ltd. نام دارد که تویوتا ۹۰ درصد و مزدا و دنسو هرکدام ۵ درصد سهیم خواهند بود. در خودروهای تولید شده توسط کمپانی جدید، از معماری پلتفرم مدولار تویوتا استفاده خواهد شد که پیش ازین در مدل‌هایی مانند پریوس و کمری 2018 نیز به کار رفته است. طبق اخبار منتشر شده، همه‌چیز، از SUVها تا خودروهای کوچک‌تر نیز طرح‌ریزی شده‌ است.

تاکنون تویوتا به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازی‌های جهان، برای دو دهه در عرصه‌ی هیبریدهای الکتریکی-گازی پیشگام بوده؛ اما رقبای کوچکتر با معرفی خودروهای تمام الکتریک و تولید انبوه آنها، پیشی گرفته‌اند. پریوس پرایم هیبریدی برقی تویوتا با شارژ کامل تنها 35 کیلومتر را طی می‌کند؛ تقریبا نصف برد Volt تمام‌الکتریکی شورلت.

مزدا نیز همچنان به موتور درون‌سوز وفادار مانده: موتورهای بنزینی SkyActiv-X اش – با مصرف سوختی مشابه دیزل، اما با آلودگی بسیار کمتر – که تا چند سال دیگر نیز در خودروهایش ظاهر خواهند شد. اما مزدا به خودرویی برقی نیز نیاز دارد تا با حکم صادره‌ی کالیفرنیا در رابطه با خودروهای پاک و نیز دورنمای میانگین مصرف سوختی مطلوب فدرال، مطابقت داشته باشد. مزدا اعلام کرده که فروش نوعی خودروی الکتریکی را در سال 2019 آغاز خواهد کرد.

با وجود خودروسازی‌های بزرگی که وعده‌ی الکتریکی کردن انواع خودروهای تولیدی‌شان را داده‌اند و شرکت‌های دور از ذهنی که درتلاش برای ورود به رقابت EVها هستند، کمپانی جدید تویوتا و مزدا همکاری صادقانه‌ای میان دو خودروسازی است که لازم است زمان از دست رفته در عرصه‌ی خودروسازی را جبران کند.

 

منبع: theverge.com

تویوتا و مزدا درحال ساخت کمپانی جدیدی برای توسعه‌ی خودروهای الکتریکی هستند
5 (100%) 1 vote

درباره Shahab Ranjbar

کارشناس برق الکترونیک و MBA در مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی.

همچنین مطالعه کنید

توسعه ی آنود باتری های لیتیوم یونی به وسیله ی مواد اولیه ی جدید

باتری هایی که امروزه استفاده می کنیم به زودی ارزانتر، کوچک تر و سبک تر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دو =